Zaloguj Zarejestruj

Tramwajowa Linia Turystyczna: zakończenie sezonu 2015

20 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbędzie się zakończenie tegorocznego sezonu Tramwajowej Linii Turystycznej. To ostatnia okazja w tym roku, aby wybrać się w podróż zabytkowym tramwajem do Lutomierska.

Tegoroczny, trzynasty sezon kursowania linii dobiega końca. Jeszcze tylko w niedzielę, 20 września będzie można udać się w podróż w przeszłość wagonami z przełomu lat 50. i 60. Tramwaj kursuje na linii 43, uznawanej za najbardziej malowniczą trasę tramwajową w Polsce. Pierwszy kurs z krańcówki przy Telefonicznej rusza o godzinie 12.12. Kolejne kursy zostały wyznaczone o 17.02 i 20.32 (do Legionów - Gdańska, dalej zjazd do zajezdni Chocianowice). W Lutomiersku pasażerowie ruszą w podróż do stolicy regionu o godzinie 14.25 i 19.03. Przejazd w jedną stronę trwa 90 minut. Przed rozpoczęciem podróży zachęcamy do sprawdzenia rozkładu jazdy na www.kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy lub na www.mpk.lodz.pl.

>> Tramwajowa Linia Turystyczna na Facebooku <<

W najbliższą niedzielę warto będzie wysiąść przy Zajezdni Muzealnej Brus i zwiedzić siedzibę przyszłego muzeum transportu. W zabytkowej zajezdni znajdującej się pod opieką KMST można obejrzeć 30 historycznych autobusów i tramwajów. To również ostatnia okazja w tym roku, aby zajrzeć na Brus bez konieczności wcześniejszego umówienia terminu. 

Przypominamy, że w zabytkowym tramwaju - tak jak w każdym pojeździe komunikacji miejskiej - można podróżować z psem. Jednak musi on mieć założony kaganiec i smycz oraz posiadać aktualne świadectwo szczepień. W pojeździe można także przewozić rowery, ale w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu pozostałych pasażerów. W wagonach TLT obowiązuje także zakaz spożywania posiłków i napojów w sposób zagrażający zabrudzeniem innych pasażerów i pojazdu oraz zakaz zanieczyszczania lub zaśmiecania tramwaju.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments