Zaloguj Zarejestruj

Rusza nowy sezon Tramwajowej Linii Turystycznej

26 czerwca wyrusza na trasę Tramwajowa Linia Turystyczna, która jak w ubiegłych latach zabierze pasażerów w sentymentalną podróż po torach Łodzi i regionu. Zabytkowy skład z lata 60-tych będzie kursował w każdą niedzielę i święto do 18 września.

Tegoroczna edycja, to już 14 rok funkcjonowania Tramwajowej Linii Turystycznej. Jest to wspólny projekt Klubu Miłośników Starych Tramwajów, MPK-Łódź i Zarządu Dróg i Transportu. Historyczny tramwaj z lat 60 typu 5N i 5ND zabierze Państwa w podróż po uznawanej za najbardziej malowniczą trasę w Polsce. Stukot kół, przesuwne drzwi tramwaju, oraz dźwięk dzwonka dającego sygnał do odjazdu, przypominają jak niegdyś podróżowało się po Łodzi tramwajem. To znakomita okazja, aby wybrać się całą rodziną w wakacyjną podróż. Obsługę wagonu stanowią konduktorzy, będący członkami naszego stowarzyszenia, u których mogą Państwu zakupić również bilety i uzyskać wszelkich informacji.

 

W te wakacje Tramwajowa Linia Turystyczna po raz kolejny zawita na trasie do Lutomierska. W każdą niedziele i święta od 26 czerwca do 18 września, zabytkowy skład wagonów kursować będzie z krańcówki przy ul. Telefonicznej, Pomorską, Legionów, Konstantynowską, Brus, Konstantynów Łódzki, aż do Lutomierska. Po drodze mijamy Plac Wolności, Park na Zdrowiu, oraz Zajezdnię Muzealna Brus. Dalej mijając Konstantynów Łódzki, szlak biegnie przez pagórkowaty teren otoczony polami i niską zabudową. W Kazimierzu torowisko odłącza się od szosy i przebiega samodzielnie przez pola, następnie prowadzi przez zabytkowy most nad Nerem, by po chwili znaleźć się na pętli w Lutomiersku.

Wycieczkę Tramwajową Linią Turystyczną można połączyć w wybranych dniach z zwiedzaniem zajezdni Muzealnej Brus, gdzie poznamy historię komunikacji miejskiej w Łodzi i zobaczymy wystawy związane z transportem. Obecnie na terenie zajezdni znajduję się kilkadziesiąt wagonów tramwajowych i autobusowych. Zwiedzanie zajezdni jest bezpłatne i możliwe 26 czerwca (niedziela) w godz. 12-18, 23 lipca (sobota) w godz. 12.00 - 18.00, 24 lipca (niedziela) w godz. 12.00 - 17.00, 14 sierpnia (niedziela) w godz. 12.00 - 16.00, 15 sierpnia (poniedziałek - święto) w godz. 12.00 - 18.00, oraz 18 września (niedziela) w godz. 12.00 - 17.00. Więcej informacji można znaleźć tutaj: kmst.pl/zajezdniabrus/zwiedzanie

W tramwaju obowiązuje ta sama taryfa biletowa, jak na pozostałych liniach MPK. Można korzystać z biletów czasowych i jedno przejazdowych dostępnych również o konduktorów, jak również migawek. Szczegółowy rozkład jazdy znajdą Państwo na stronie MPK-Łódź http://mpk.lodz.pl/rozklady/trasa.jsp?lineId=522&date=2016-06-21-23:54:44

Serdecznie Zapraszamy

Login to post comments