Print this page

Zajezdnia Muzealna Brus ma swój przystanek

Rate this item
(0 votes)

Reforma komunikacji miejskiej, która weszła w życie 2 kwietnia, poza zmianami tras objęła również zmiany nazw przystanków. Jedną ze zmienionych lokalizacji jest przystanek przed Zajezdnią Muzealną Brus.

Wprowadzenie nowej siatki połączeń autobusowych i tramwajowych było okazją do zmian i uporządkowania nazw przystanków na terenie miasta. Okazję wykorzystał Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi i zgłosił propozycję, aby nazwy przystanków Konstantynowska - Brus zmienić na Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus. Stanowi to ukłon wobec osób odwiedzających przyszłe muzeum komunikacji, którzy dzięki nowej nazwie nie będą mieli wątpliwości gdzie należy wysiąść. Zmiana nie jest również kłopotliwa dla stałych pasażerów, ponieważ nazwa osiedla jest nadal obecna w nowej nazwie. 

Propozycja stowarzyszenia zyskała aprobatę Zarządu Dróg i Transportu, dzięki czemu od wejścia w życie reformy komunikacyjnej łatwiej jest zaplanować podróż do naszej placówki. Na przystanku Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus zatrzymują się aktualnie linie tramwajowe: 43A (dzienna) oraz N9 (nocna), a w wybrane dni także linie specjalne, które obsługiwane są zabytkowym taborem.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments