Zaloguj Zarejestruj

Rajd o Puchar Złotego Liścia w Zajezdni Muzealnej Brus

W niedzielę, 15 października Zajezdnia Muzealna Brus po raz kolejny zapełniła się klasycznymi samochodami. Wszystko za sprawą organizowanego przez Łódzki Ruch Klasyków rajdu o Puchar Złotego Liścia, w organizację którego włączył się Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Uczestnicy rajdu zaczęli przybywać na miejsce już od godz. 8:30. Zajezdnia wypełniła się pojazdami najróżniejszych marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W sumie na starcie zameldowały się 44 załogi z całego kraju. Rajd zaczął się po godzinie 10. Uczestnicy musieli przejechać do Chechła i z powrotem, po drodze wykonując przeróżne zadania. Zestaw pytań czekał na nich również po powrocie do Zajezdni Muzealnej Brus.

Najlepszy wynik osiągnęła załoga żółtej Dacii 1300 z 1981 roku i tym samym została zwycięzcą rajdu. Najstarszym samochodem biorącym udział w imprezie była Warszawa M20 z 1951 roku. Załoga pochodząca z najdalszej miejscowości przyjechała z Poraju Polonezem z 1997 roku.

Rajd był ostatnią dużą imprezą organizowaną w tym roku w Zajezdni Muzealnej Brus. Na kolejne trzeba będzie czekać do wiosny.

 

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments