Zaloguj Zarejestruj

Rok Kunitzera: podsumowanie projektu

Trwa ogłoszony przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi Rok Kunitzera, mający na celu przypomnienie łodzianom postać tego wybitnego łódzkiego fabrykanta. Najważniejszym zrealizowanym do tej pory działaniem był projekt "Rok Kunitzera" realizowany w pierwszej połowie 2015 roku.

O skali zainteresowania projektem mówią same liczby - 10,2 tys.uczestników różnych wydarzeń, 100 najmłodszych uczestniczących w warsztatach oraz 40 osób, które wzięły udział w wycieczce tramwajowej "Śladami Kunitzera" (liczba miejsc była limitowana). Udało się wydać broszurę o dokonaniach fabrykanta, zorganizować warsztaty dla najmłodszych oraz uruchomić kursy zabytkowego tramwaju typu 803N.

Największym sukcesem jest jednak rozpoczęcie publicznej dyskusji na temat roli Kunitzera w historii naszego miasta. Być może, po 110 latach od chwili śmierci tej wybitnej postaci, wreszcie uda się przywrócić fabrykantowi dobre imię i należną pozycję wśród najważniejszych mieszkańców naszego miasta.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu z realizacji projektu. Produkcja autorstwa Piotra Łężaka (P19 Freelance Filmmaker) przybliża postać fabrykanta i przypomina co działo się w Zajezdni Muzealnej Brus.

>> Zobacz film z realizacji projektu KMST <<

Projekt "Rok Kunitzera" odbywał się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i był finansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam"

Projekt "Rok Kunitzera" odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i jest finansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam" - See more at: http://kmst.pl/aktualnosci/dzieje-sie-na-brusie/item/199-28-czerwca-w-zajezdni-muzealnej#sthash.1jkXY59s.dpuf
Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments