Zaloguj Zarejestruj
Dziennik Łódzki. "Drzwi Otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus. Łodzianie weszli też do schronu" Daniel Siwak

Dziennik Łódzki. "Drzwi Otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus. Łodzianie weszli też do schronu"

- W weekend majowy łodzianie mieli jedną z niewielu okazji, by zwiedzić Muzealną Zajezdnię Brus. Tegoroczne drzwi otwarte w zajezdni odbywają się w ramach obchodów 35-lecia Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi - możemy przeczytać na stronie Dziennika Łódzkiego.

Tradycyjnie udostępniona została największa w mieście kolekcja zabytkowych tramwajów, wśród których znajdziemy m.in. wagon Herbrand VNB-125 z 1898 roku oraz wagon Konstal 2N1 z 1950 roku. Nie zabrakło także historycznych autobusów. Łodzianie mogli oglądać Ikarusa 280.70E i Mercedesa O405N2. Ale atrakcje nie kończyły się na pojazdach. Udostępniono także specjalną ścieżkę na całej długości ponad stuletniego budynku zajezdni.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO. 03.05.2016

Last modified on wtorek, 03 maj 2016 18:26
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments