Zaloguj Zarejestruj
Transport Publiczny. "Tramwajowa Linia Turystyczna znów na szlaku" Daniel Siwak

Transport Publiczny. "Tramwajowa Linia Turystyczna znów na szlaku"

- W najbliższą niedzielę rozpocznie się czternasty sezon łódzkiej linii obsługiwanej zabytkowym taborem. Tak jak w ostatnich latach, wagony 5N+5ND obsłużą jedną z brygad podmiejskiej linii 43 z Łodzi do Lutomierska. W dniu inauguracji przejazd historycznym składem będzie można połączyć ze zwiedzaniem Zajezdni Muzealnej Brus z 1910 roku - możemy przeczytać w vortalu Transport Publiczny.

Projekt jest realizowany wspólnie ZDiT, Klub Miłośników Starych Tramwajów, którego członkowie pełnią nieodpłatnie funkcję konduktorów, oraz MPK, do którego należy zabytkowy skład 5N+5ND. Tramwaj odjeżdża z pętli Telefoniczna w każdą niedzielę i święto o 12.14 i 17.05. W powrotną drogę wyrusza z rynku w Lutomiersku o 14.25 i 19.06. Na linii są honorowane wszystkie rodzaje biletów lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 23.06.2016

Last modified on niedziela, 15 styczeń 2017 00:26
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments