Zaloguj Zarejestruj
Radio Łódź. "Starym tramwajem śladem przemysłowej Łodzi" Daniel Siwak

Radio Łódź. "Starym tramwajem śladem przemysłowej Łodzi"

- Po Łodzi kursuje dziś jeździł zabytkowy tramwaj Konstal 803N z 1973 roku, który wozi 40-osobową wycieczkę pod hasłem "Historia Łodzi z okien tramwaju". To pierwszy z czterech tematycznych przejazdów organizowanych przez Klub Miłośników Starych Tramwajów, które mają promować miasto i jego walory turystyczne - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Zabytkowy skład, zwany potocznie "parówką", ruszył dziś śladem pofabrycznego dziedzictwa miasta. Prezes Klubu Jakub Tarka na początku wycieczki zapowiadał, że uczestnicy zobaczą nie tylko te mniej lub bardziej znane fabryki, ale przypomną sobie także, w których miejscach jeszcze niedawno stały okazałe gmachy przemysłowe. Chętnych na przejazd było tak wielu, że już dwa dni po ogłoszeniu zapisów, zabrakło miejsc.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 21.08.2016

Last modified on niedziela, 21 sierpień 2016 14:14
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments