Zaloguj Zarejestruj
Gazeta Wyborcza. "WOŚP w Łodzi. Zabytkowe tramwaje i wizyty u fryzjera" Daniel Siwak

Gazeta Wyborcza. "WOŚP w Łodzi. Zabytkowe tramwaje i wizyty u fryzjera"

- Dwudziesty piąty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Po Łodzi będą jeździć zabytkowe tramwaje, a salony fryzjerskie obetną za pieniądze wrzucone do puszek - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Łódź od tygodni przygotowuje się na to wydarzenie. W 9 sztabach pracuje ponad tysiąc wolontariuszy. Główne punkty, w których będą dziać się wydarzenia Orkiestry, to Manufaktura oraz ul. Piotrkowska (skrzyżowanie z ul. Roosevelta), gdzie pojawią się sceny.

Do tych miejsc trzeba będzie dotrzeć. Z pomocą przychodzi Klub Miłośników Starych Tramwajów, który uruchomił własny sztab. Tworzy go kilkudziesięciu wolontariuszy. - Klub od 12 lat włącza się w organizację finału Orkiestry - mówi Jakub Tarka, prezes KMST. Liniami uruchomionymi specjalnie na finał Orkiestry pojadą trzy zabytkowe tramwaje.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ. 10.01.2017

Last modified on niedziela, 15 styczeń 2017 00:04
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments