Print this page
Radio Łódź. "Zabytkowe autobusy i tramwaje na Noc Muzeów" Daniel Siwak

Radio Łódź. "Zabytkowe autobusy i tramwaje na Noc Muzeów"

- Pięć specjalnych linii autobusowych i tramwajowych zostanie uruchomionych w Łodzi na Noc Muzeów. W sobotę na trasy wyjedzie zabytkowy tabor. Punktem łączącym linie będzie Plac Wolności - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Jak w poprzednich latach Zarząd Dróg i Transportu wspólnie z MPK Łódź, Klubem Miłośników Starych Tramwajów, oraz Stowarzyszeniem Czerwony Ikarus organizuje specjalne linie kursujące podczas Nocy Muzeów. W tym roku zabytkowe pojazdy staną się osobną atrakcją i pojawią się na wszystkich muzealnych liniach. Dodatkowo na łodzian czekają historyczne autobusy z Gdańska i Budapesztu.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 16.05.2017

Last modified on sobota, 01 lipiec 2017 12:52
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments