Zaloguj Zarejestruj
TransportPubliczny.pl: "Lutomiersk: Tramwaj ma duży potencjał turystyczny" Daniel Siwak

TransportPubliczny.pl: "Lutomiersk: Tramwaj ma duży potencjał turystyczny"

- Jak przekonuje jeden z organizatorów kursów letniej Tramwajowej Linii Turystycznej, możliwości rozwoju oferty przejazdów wycieczkowych są bardzo duże. Przeszkodą pozostaje brak funduszy i stan techniczny infrastruktury. Ten jest obecnie tak zły, że tegoroczne kursy TLT najprawdopodobniej zostaną skrócone do Konstantynowa Łódzkiego - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Wciąż nieczynne pozostają dwie podmiejskie linie tramwajowe aglomeracji łódzkiej - do Pabianic i do Lutomierska. Choć doraźnie przejezdność obu tras ma zostać przywrócona, ich przyszłość pozostaje niepewna. Tymczasem połączenie do Lutomierska od kilku sezonów wykorzystywane było nie tylko do prowadzenia typowego ruchu planowego, ale także do organizacji letnich przewozów turystycznych realizowanych historycznym składem wagonów 5N+5ND.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 04.06.2017

Last modified on sobota, 01 lipiec 2017 12:26
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments