Zaloguj Zarejestruj

Radio Eska Łódź. "Jazda do białego rana czyli Sylwester w tramwaju"

- Już od trzech lat imprezowy tramwaj wyjeżdża na tory w sylwestrową noc - możemy przeczytać na portalu Radia Eska Łódź.

Chociaż sylwestrowe wycieczki autokarowe odchodzą do lamusa, na przejażdżkę tramwajem chętnych jest bardzo wielu. O 22 z Placu Wolności wyjedzie Konstal 803N z imprezowiczami na pokładzie. Pojazd wyprodukowany w 1973 roku to pierwszy w Polsce tramwaj szybkobieżny osiągający prędkość do 70 km/h.

- Wyjeżdżamy do Lutomierska, gdzie przywitamy Nowy Rok. Następnie wracamy i będziemy jeździć po całej Łodzi. Trasa przejazdu została ustalona z MPK, od którego wypożyczamy trakcje. W tramwaju jest zamontowane oświetlenie dyskotekowe i sprzęt audio o mocy kilkuset watów więc silnik tramwaju nie zagłuszy imprezy - opisuje Konrad Palusiński, prezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej ESKA INFO ŁÓDŹ. 29.12.2018.

Last modified on środa, 09 styczeń 2019 15:47
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments