Zaloguj Zarejestruj

Zbiorowy.info: "Transportowa noc muzeów 2019"

- W najbliższą sobotę 18 maja po raz kolejny w wielu polskich miastach odbędzie się noc muzeów. Jak co roku w największych polskich miastach do akcji włączają się miłośnicy komunikacji miejskiej wraz z przewoźnikami, którzy uruchamiają specjalne linie obsługiwane zabytkowym taborem - możemy przeczytać na stronie vortalu Zbiorowy.info.

Oprócz specjalnych linii zabytkowe pojazdy będzie można spotkać także na terenie Zajezdni Muzealnej Brus, która tego dnia będzie otwarta dla gości od godziny 18:00 do godziny 1:00. Wstęp na teren zajezdni będzie bezpłatny. Dojazd na miejsce zapewni linia M2. Na terenie zajezdni można zobaczyć m.in. zabytkowe i współczesne kasowniki biletów, informację pasażerską w pojazdach z lat 1989 - 2018, historyczne stanowiska pracy motorniczych i kierowców, a przede wszystkim wystawę taboru tramwajowego i autobusowego.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej ZBIOROWY.INFO. 17.05.2018

Last modified on środa, 22 maj 2019 14:58
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments