Zaloguj Zarejestruj

TV Toya. "Zabytkowy rozkład wakacyjny"

- W weekend rusza tramwajowa linia turystyczna. Trasa T1 prowadzi ze Zdrowia przez dworzec Łódź Fabryczna, a następnie Piotrkowską z powrotem na Zdrowie - dowiadujemy się z materiału Telewizji Toya.

W każdą niedzielę aż do końca sierpnia na przejażdżkę chętnych zabierze wyremontowany tramwaj z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, z drewnianymi wykończeniami i ręcznie otwieranymi drzwiami.

- Oczywiście tramwaj skrzypi, dzwoni, bo tak dawniej wyglądała podróż tym tramwajem. Wagony mają drzwi otwierane ręcznie więc nasi konduktorzy klubowi będą pasażerom je otwierać i zamykać oraz dawać motorniczemu sygnał do odjazdu - opowiada Daniel Siwak z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TV TOYA. 21.09.2019.

Last modified on sobota, 22 czerwiec 2019 11:55
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments