Zaloguj Zarejestruj

TVP 3 Łódź. "Zabytkowe tramwaje i linie turystyczne wakacyjną propozycją MPK dla łodzian"

- Do 1 września w weekendy i święta łodzian na Zdrowie wozić będzie zabytkowy tramwaj. MPK Łódź uruchomi również specjalne linie do miejsc wypoczynku m.in. Arturówka, Łagiewnik czy na Młynek - możemy przeczytać na stronie Telewizji Polskiej.

Zabytkowy skład tramwajów typu 5N+5ND z lat 60. ubiegłego stulecia kursować będzie w każdą niedzielę i święto na linii T1, czyli z Dworca Łódź Fabryczna, przez Dworzec Przesiadkowy Centrum, zwany przez łodzian stajnią jednorożców, do Parku na Zdrowiu. Przejazd wagonem o drewnianej konstrukcji, z ręcznie odsuwanymi drzwiami, drewnianymi krzesełkami i podłogą, dla starszych podróżnych może być sentymentalną wycieczką do lat dzieciństwa, a najmłodszym pokaże, jak niegdyś podróżowało się komunikacją miejską po Łodzi.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TVP 3 ŁÓDŹ. 22.06.2019

Last modified on sobota, 22 czerwiec 2019 11:43
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments