Zaloguj Zarejestruj

Dziennik Łódzki. "Historyczne tramwaje będą woziły łodzian pomiędzy parkiem na Zdrowiu i dworcem Łódź Fabryczna"

- Zabytkowy tramwaj z lat 60. ubiegłego wieku będzie od niedzieli woził łodzian pomiędzy parkiem na Zdrowiu i Łodzią Fabryczną. Będzie też więcej kursów do Łagiewnik, Arturówka i na Młynek - możemy przeczytać na stronie Dziennika Łódzkiego.

Od 23 czerwca do 31 sierpnia 1 września będzie kursował zabytkowy skład tramwajów typu 5N+5N. Historyczny tramwaj będzie jeździł w niedzielę i święta na trasie linii T1. Tę linię będą obsługiwały także inne tramwaje w soboty i niedziele. Linia T1 pojedzie z parku na Zdrowiu do Łodzi Fabrycznej, a wracać będzie przez przystanek Piotrkowska Centrum. Tramwaje będą kursowały co 20 minut.

- Zabytkowy tramwaj ma drewnianą konstrukcję, ręcznie odsuwane drzwi, drewniane krzesełka i podłogę. Skrzypi, piszczy, słychać korbę i dzwonek. Starszym osobom zakręci się łezka, gdy przypomną sobie jak jeździli takimi tramwajami - powiedział Daniel Siwak z Klubu Miłośników Starych Tramwajów, który jest organizatorem tramwajowej linii turystycznej wspólnie z MPK Łódź i Zarządem Dróg i Transportu.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO. 23.06.2019

Last modified on poniedziałek, 24 czerwiec 2019 20:58
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments