Zaloguj Zarejestruj

Gazeta Wyborcza. "Zobacz wagon tramwajowy, który jeździł po Łodzi w czasach Izraela Poznańskiego"

- Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprasza do wspólnego zwiedzania zajezdni Brus (ul. Konstantynowska 115). Będzie udostępniona w czwartek (15 sierpnia) w godz. 12-17 - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

- Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia wagonu tramwajowego, który jeździł po Łodzi przez 63 lata od 1898 roku - mówi Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów. - Ten wagon ma niezwykłą historię. Po wyłączeniu z użytkowania pełnił funkcję domku letniskowego w ośrodku wypoczynkowym MPK. Potem został sprzedany pewnemu rolnikowi, który przeznaczył go na szopę. Dopiero w 2004 roku udało nam się go zidentyfikować, sprowadzić do Łodzi, a teraz czeka na renowację - tłumaczy Tarka. Aby do niej doszło, potrzebne jest aż milion złotych. Czwartkowe zwiedzenie jest więc też okazją, aby wesprzeć zbiórkę.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 17.08.2019.

Last modified on środa, 21 sierpień 2019 20:03
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments