Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Ostatni niemodernizowany tramwaj typu 805 przeszedł na emeryturę"

- Ostatni kurs wykonał z Zajezdni przy Telefonicznej na Chocianowice - tam zostanie odświeżony i trafi do Zajezdni Muzealnej Brus - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Prezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów Konrad Palusiński powiedział, że to jedyny tramwaj, który zachował tradycyjne barwy. - To wagon z 1988 roku. Ostatni raz malowany był 15 lat temu - specjalnie na barwy historyczne z inicjatywy naszego klubu. Najpierw trafi do Zajezdni Chocianowice, ponieważ nie mamy dojazdu do zajezdni na Brusie. Planujemy go odnowić i przetransportować do zajezdni na Brusie, by wyjeżdżać nim na wszystkie imprezy i inne okazje - wyjaśnił.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 28.09.2019

Last modified on czwartek, 26 wrzesień 2019 22:54
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments