Zaloguj Zarejestruj

Gazeta Wyborcza. "Tramwaje MPK Łódź przestaną kursować do Pabianic. Szykuje się pożegnanie"

- Zbliża się moment rozpoczęcia modernizacji linii tramwajowej z Łodzi do Pabianic. Oznacza to kolejne w tym roku zmiany dla pasażerów MPK. Konieczne będą przesiadki - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Inwestycja pochłonie ok. 173 mln zł. Ma się zakończyć w 2021 r. Wtedy też mają wrócić tramwaje. Będzie się można z nimi pożegnać dzięki Klubowi Miłośników Starych Tramwajów. W weekend 23-24 listopada KMST zorganizuje specjalnie przejazdy.

W sobotę z pl. Niepodległości w Łodzi do krańcówki przy ul. Wiejskiej w Pabianicach wyruszy specjalny kurs. W trakcie przejazdu o historii tej liczącej 118 lat trasy opowie łódzki przewodnik. W niedzielę będzie natomiast kursować historyczna linia 43bis. Dokładne godziny poznamy niebawem.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 11.11.2019

 

Last modified on piątek, 15 listopad 2019 10:52
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments