Zaloguj Zarejestruj

TVP 3 Łódź. "Do Łodzi Mikołaj przyjechał tramwajem"

- Z krańcówki tramwajowej przy Radiostacji na łódzkie tory wyjechały specjalne tramwaje. Jeden założył czerwoną czapkę Mikołaja, a drugi przebierał się za renifera. W pojazdach pojawili się Mikołaje, którzy rozdawali cukierki i czekoladki, a w specjalnym, imprezowym składzie, z głośników płynęły największe muzyczne hity - możemy przeczytać na stronie Telewizji Polskiej.

Na trasę wyjechały cztery Mikołajkowe Tramwaje. Od 15.00 do 20.00 można było się przejechać tramwajem imprezowym przebranym za św. Mikołaja oraz świeżo odnowionym, zabytkowym składem GT6. W tymi pojazdami podróżował św. Mikołaj. (...) Tramwaje należące do Klubu Miłośników Starych Tramwajów także wystartowały z Radiostacji. Dalej jechały ul. Narutowicza, rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorską, Zachodnią, Kościuszki, Piłsudskiego, Kopcińskiego. Przejazd zakończyły na krańcówce przy Radiostacji.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TVP3 ŁÓDŹ. 06.12.2019

Last modified on sobota, 07 grudzień 2019 22:09
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments