Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Okradziono Zajezdnię Muzealną Brus w Łodzi"

- Rozcięta siatka, splądrowane szafy i brak sprzętu - taki widok zastali wolontariusze Klubu Miłośników Starych Tramwajów, którzy we wtorek 5 stycznia 2021 roku po godzinie 16 pojawili się w Zajezdni Muzealnej Brus - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

W nocy z 4 na 5 stycznia doszło tam do włamania. Złodzieje przecięli siatkę od strony ul. Lontowej, a następnie dostali się do hali i wynieśli narzędzia oraz wyposażenie warsztatowe, w tym wart ok. 6 tys. zł migomat (spawarkę gazową). Złodzieje zostali spłoszeni i zostawili cześć rzeczy, ale łączne straty klubowicze oszacowali na ok. 10 tys. zł.

Miłośnicy starych tramwajów apelują, że jeśli ktoś posiada jakieś informacje, ma dostęp nagrań z budynków lub przejeżdżał feralnej nocy obok muzeum i miał włączoną kamerkę samochodową, niech skontaktuje się z Klubem lub z policją.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 7.01.2021

Last modified on sobota, 09 styczeń 2021 18:33
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments