Print this page

"Historia Łodzi z okien tramwaju", czyli weekendowe wycieczki z przewodnikiem

Rate this item
(3 votes)

Miasto można zwiedzać na wiele sposobów. Jednym z ciekawszych jest oczywiście poznawanie walorów Łodzi z okien historycznego tramwaju. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na cykl wycieczek tramwajowych z przewodnikiem. 

Projekt "Historia Łodzi z okien tramwaju" to cztery tematyczne wycieczki z przewodnikiem, których celem jest promocja dziedzictwa miasta i jego walorów turystycznych. Podczas przejazdów będzie można poznać historię Łodzi filmowej, czy przemysłowej. To propozycja dla tych, którzy szukają nietypowej możliwości poznania naszego miasta.

W ramach projektu odbędą się następujące wycieczki:
21 sierpnia - śladem Łodzi postindustrialnej - obejrzyj relację
4 września - śladem tradycji filmowych Łodzi  - obejrzyj relację
17 września - śladem Łodzi w czasach II wojny światowej - obejrzyj relację
1 października - szlakiem historii komunikacji miejskiej - obejrzyj relację

Czwarta wycieczka odbędzie się w sobotę, 1 października, dokładnie w 35. rocznicę powstania Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Nasze Stowarzyszenie jest jedyną organizacją pozarządową w Łodzi, która działa na rzecz popularyzacji historii komunikacji miejskiej. Dlatego też tym razem pojedziemy dwoma historycznymi autobusami i tramwajami do miejsc związanych z historią komunikacji miejskiej. 

Tym razem nie ma zapisów. Niech 35-lecie KMST będzie naszym wspólnym świętem. Wszystkich chętnych zapraszamy na godzinę 12 pod Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź (Wierzbowa 51).


Projekt "Historia Łodzi z okien tramwaju" jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi w ramach regrantingu.


 

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments