Zaloguj Zarejestruj
W tramwaju wraz z łodzianami przywitaliśmy 2018 rok Jakub Tarka

W tramwaju wraz z łodzianami przywitaliśmy 2018 rok

Rok 2018, w którym obchodzić będziemy 120-lecie komunikacji miejskiej najlepiej było zainaugurować w tramwaju. Na taką opcję zdecydowało się niemal 40 osób, które wzięły udział w "Sylwestrze w tramwaju", zorganizowanym przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Powitanie nowego roku w tramwaju wpisało się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Klub Miłośników Starych Tramwajów. Tak jak w poprzednich latach, w rolę mobilnej sali balowej wcielił się wagon typu 803N z 1973 roku. Przejazd rozpoczął się o godzinie 22.00 na placu Wolności. Zapewne był to ostatni sylwester, podczas którego mogliśmy skorzystać z ronda tramwajowego w tym miejscu.

Pojazd następnie ruszył w drogę. Nadejście Nowego Roku przywitaliśmy na pętli Chocianowice-Ikea. Stamtąd tramwaj udał się do Pabianic. To również była jedna z ostatnich okazji, aby przejechać się tą trasą podmiejską przed rozpoczęciem remontu.

Po powrocie do Łodzi odwiedziliśmy jeszcze Lodową, Augustów, Stary Widzew i Stoki. Impreza zakończyła się kilka minut przed godziną 4.00 na punkcie przesiadkowym dla autobusów nocnych.

Sylwester w tramwaju wywołał spore zainteresowanie mediów. Na placu Wolności pojawili się reporterzy Expressu Ilustrowanego, Dziennika Łódzkiego, TVP3 i TVN24. Ostatnia ekipa towarzyszyła nam aż do godziny 1, co jakiś czas transmitując relację na żywo. Obrazy z imprezy można było obejrzeć również w głównym wydaniu Faktów TVN.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy w kolejnym roku!

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments