Zaloguj Zarejestruj
Kwestarze na Starym Cmentarzu w Łodzi Kwestarze na Starym Cmentarzu w Łodzi Jakub Tarka

KMST na XXI kweście na Starym Cmentarzu w Łodzi

1 listopada odbyła się XXI edycja kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza. Nie mogło zabraknąć na niej członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Kwestowali oni przy mauzoleum "ojca" łódzkich tramwajów.

Wolontariusze Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi pojawili się na cmentarzu przed godziną 10.00 pod mauzoleum Juliusza Kunitzera. Tegoroczna zbiórka była dla naszego stowarzyszenia szczególnie ważna, gdyż obchodzimy 110. rocznicę śmierci "ojca" łódzkich tramwajów. Dzięki przychylności parafii ewangelicko-augsburskiej, która administruje tą częścią cmentarza, możliwe było ustawienie wystawy o życiu i osiągnięciach Kunitzera. Przez ostatni sezon turystyczny była ona prezentowana w Zajezdni Muzealnej Brus.

Wystawa oraz przyozdobione mauzoleum wzbudzały spore zainteresowanie odwiedzających pobliskie nagrobki. Osobom, które wsparły kwestę członkowie KMST wręczali broszury poświęcone Kunitzerowi. Gdy po ośmiu godzinach zbierania szykowaliśmy się do zdania skarbony, ta pod ciężarem znajdujących się wewnątrz monet… zerwała się ze sznurka. I niech to będzie najlepszy dowód hojności łodzian.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments