Zaloguj Zarejestruj

KMST kwestuje na rzecz grobów Kunitzera i Wernera

Zbliża się XXII kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza. Również tym razem w zbiórce pieniędzy wezmą udział członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. 

Członkowie KMST biorą udział w kweście od 2003 roku. Za każdym razem można nas spotkać 1 listopada pod mauzoleum Juliusza Kunitzera, fabrykanta i społecznika, a także założyciela komunikacji tramwajowej w Łodzi. Także podczas najbliższego Święta Zmarłych będzie można wrzucić datek u wolontariuszy z Klubu, a także porozmawiać o historii Kunitzera i łódzkich tramwajów. 

W tym roku zbiórka odbywać się będzie również na rzecz przywrócenia nagrobka na grobie Hermana Wernera, dyrektora Kolei Elektrycznej Łódzkiej w latach 1917-1932. To za kadencji tego dyrektora m.in. wybudowano Zajezdnię Dąbrowskiego czy opracowano zestaw wytycznych, według których zamawiano wagony tramwajowe (Lilpop I i II, Simmering, Sanok). Dodatkową atrakcją będą kursy wagonu Sanok w niedzielę, 30 października, na trasie Koziny - Plac Wolności. 

Zbiórka na rzecz grobu Wernera jest inicjatywą MPK Łódź, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi oraz łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments