Zaloguj Zarejestruj
Rozkład jazdy 2019 Daniel Siwak

Rozkład jazdy 2019

Rozkład jazdy to bardzo przydatna rzecz dla wszystkich, którzy chcieliby dobrze zaplanować podróż Tramwajową Linią Turystyczną. Szczególnie, że jadąc zabytkowym składem z początku lat 60. można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Pośród nich jest m.in. miejskie ZOO, Ogród Botaniczny, ulica Piotrkowska, Centrum Nauki i Techniki EC1, Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego czy Pomnik Jednorożca.

Podróż ze Zdrowia do dworca Łódź Fabryczna (przez Zieloną i Narutowicza) oraz z dworca Łódź Fabryczna do Zdrowia (przez Kilińskiego i aleję Mickiewicza) trwa każdorazowo około pół godziny. Chcąc przejechać całą trasę trzeba poświęcić nieco ponad godzinę. TLT, która kursuje w każdą wakacyjną niedzielę i święta (od 23 czerwca do 1 września) wykonuje siedem kursów liniowych oraz po jednym wyjazdowym z zajezdni i jednym zjazdowym do zajezdni. Poniżej przedstawiamy odjazdy z krańcówek (pętli) oraz z ważniejszych przystanków przesiadkowych na trasie.

Linia T1: ZDROWIE - Krakowska, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich - DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA - aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Krakowska - ZDROWIE
Ważniejsze przystanki na trasie             Godziny dojazdu  
ZDROWIE (odjazd)             09.27, 10.47, 12.07, 13.27, 14.47, 16.07, 17.27
18.35z
Krakowska - Konstantynowska             09.28, 10.48, 12.08, 13.28, 14.48, 16.08, 17.28 18.36z
Konstantynowska - ZOO             09.29, 10.49, 12.09, 13.29, 14.49, 16.09, 17.29 18.37z
Legionów - Włókniarzy             09.34, 10.54, 12,14, 13.34, 14.54, 16.14, 17.34 18.42z
Zielona - plac Barlickiego             09.41, 11.01, 12.21, 13.41, 15.01, 16.21, 17.41 18.49z
Zielona - Gdańska             09.43, 11.03, 12.23, 13.43, 15.03, 16.23, 17.43 18.51z
Zielona - Kościuszki             09.45, 11.05, 12.25, 13.45, 15.05, 16.25, 17.45 18.53z
Narutowicza - Kilińskiego             09.49, 11.09, 12.29, 13.49, 15.09, 16.29, 17.49  
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA             09.51,11.11, 12.31, 13.51, 15.11, 16.31, 17.51  
Kilińskiego - Piłsudskiego             09.57, 11.17, 12.37, 13.57, 15.17, 16.37, 17.57  
Piotrkowska Centrum       09.00w     10.01, 11.21, 12.41, 14.01, 15.21, 16.41, 18.01  
Kościuszki - Struga       09.04w     10.05, 11.25, 12.45, 14.05, 15.25, 16.45, 18.05  
Kościuszki - Zielona       09.06w     10.07, 11.27, 12.47, 14.07, 15.27, 16.47, 18.07  
Zielona - Gdańska       09.08w     10.09, 11.29, 12.49, 14.09, 15.29, 16.49, 18.09  
Zielona - plac Barlickiego       09.10w     10.11, 11.31, 12.51, 14.11, 15.31, 16.51, 18.11  
Legionów - Włókniarzy       09.16w     10.17, 11.37, 12.57, 14.17, 15.37, 16.57, 18.17  
Konstantynowska - ZOO       09.21w     10.22, 11.42, 13.02, 14.22, 15.42, 17.02, 18.22  
Konstantynowska - Krakowska       09.22w     10.23, 11.43b, 13.03b, 14.23b, 15.43b, 17.03, 18.23  
ZDROWIE (przyjazd)       09.23     10.24, 11.44, 13.04, 14.24, 15.44, 17.04, 18.24  
                 
b - możliwość przesiadki w kierunku Zajezdni Muzealnej Brus na autobus linii 43A i 43B - przystanek
odjazdowy Krzemieniecka - Konstantynowska (nr 4817)
w - wyjazd z zajezdni Chocianowice: od Piotrkowskiej, Mickiewicza, Kościuszki do Zielonej
z - zjazd do zajezdni Chocianowice: od Zielonej, Kościuszki, Mickiewicza, Piotrkowską, Pabianicką,
Rondem Lotników Lwowskich, Pabianicką

 

W obrębie skrzyżowania Konstantynowska - Krzemieniecka - Krakowska istnieje możliwość przesiadki na autobusy linii 43A i 43B - w kierunku Zajezdni Muzealnej Brus. W niej 23 czerwca (godz. 12.00 - 18.00), 28 lipca (godz. 12.00 - 17.00), 15 sierpnia (godz. 12.00 - 17.00), 7 września (godz. 19.00 - 23.00) i 22 września (godz. 12.00 - 17.00) odbywają się cykliczne drzwi otwarte.

Szczegółowy rozkład jazdy linii T1 ze wszystkich przystanków na trasie linii dostępny jest w internecie. W celu zapoznania się z nim należy wejść na stronę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi - www.mpk.lodz.pl.

OBOWIĄZUJĄCA TARYFA BILETOWA

Na Tramwajowej Linii Turystycznej (TLT) obowiązują bilety (czasowe, miesięczne, kwartalne, roczne) w strefie 1 i 2 Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, czyli takie, jak w każdym łódzkim tramwaju czy autobusie. Można je nabyć w większości sklepów, kiosków i salonów prasowych, a także w Punktach Obsługi Klienta i Punktach Sprzedaży Biletów MPK Łódź. Poniższe bilety można nabyć w wagonie bezpośrednio u konduktorów za odliczoną kwotę.

1,40 zł | 2,80 zł - bilet 20-minutowy (na przejazd czasowy w strefie 1)
1,80 zł | 3,60 zł - bilet 40-minutowy (na przejazd czasowy w strefie 1)

Last modified on sobota, 21 marzec 2020 14:21
Login to post comments