Zaloguj Zarejestruj

Rozkład jazdy to bardzo przydatna rzecz dla wszystkich, którzy chcieliby dobrze zaplanować podróż Tramwajową Linią Turystyczną. Szczególnie, że jadąc zabytkowym składem z początku lat 60. można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Pośród nich jest m.in. miejskie ZOO, Ogród Botaniczny, ulica Piotrkowska, Centrum Nauki i Techniki EC1, Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego czy Pomnik Jednorożca.

Podróż ze Zdrowia do dworca Łódź Fabryczna (przez Zieloną i Narutowicza) oraz z dworca Łódź Fabryczna do Zdrowia (przez Kilińskiego i aleję Mickiewicza) trwa każdorazowo około pół godziny. Chcąc przejechać całą trasę trzeba poświęcić nieco ponad godzinę. TLT, która kursuje w każdą wakacyjną niedzielę i święta (od 23 czerwca do 1 września) wykonuje siedem kursów liniowych oraz po jednym wyjazdowym z zajezdni i jednym zjazdowym do zajezdni. Poniżej przedstawiamy odjazdy z krańcówek (pętli) oraz z ważniejszych przystanków przesiadkowych na trasie.

Linia T1: ZDROWIE - Krakowska, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich - DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA - aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Krakowska - ZDROWIE
Ważniejsze przystanki na trasie             Godziny dojazdu  
ZDROWIE (odjazd)             09.27, 10.47, 12.07, 13.27, 14.47, 16.07, 17.27
18.35z
Krakowska - Konstantynowska             09.28, 10.48, 12.08, 13.28, 14.48, 16.08, 17.28 18.36z
Konstantynowska - ZOO             09.29, 10.49, 12.09, 13.29, 14.49, 16.09, 17.29 18.37z
Legionów - Włókniarzy             09.34, 10.54, 12,14, 13.34, 14.54, 16.14, 17.34 18.42z
Zielona - plac Barlickiego             09.41, 11.01, 12.21, 13.41, 15.01, 16.21, 17.41 18.49z
Zielona - Gdańska             09.43, 11.03, 12.23, 13.43, 15.03, 16.23, 17.43 18.51z
Zielona - Kościuszki             09.45, 11.05, 12.25, 13.45, 15.05, 16.25, 17.45 18.53z
Narutowicza - Kilińskiego             09.49, 11.09, 12.29, 13.49, 15.09, 16.29, 17.49  
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA             09.51,11.11, 12.31, 13.51, 15.11, 16.31, 17.51  
Kilińskiego - Piłsudskiego             09.57, 11.17, 12.37, 13.57, 15.17, 16.37, 17.57  
Piotrkowska Centrum       09.00w     10.01, 11.21, 12.41, 14.01, 15.21, 16.41, 18.01  
Kościuszki - Struga       09.04w     10.05, 11.25, 12.45, 14.05, 15.25, 16.45, 18.05  
Kościuszki - Zielona       09.06w     10.07, 11.27, 12.47, 14.07, 15.27, 16.47, 18.07  
Zielona - Gdańska       09.08w     10.09, 11.29, 12.49, 14.09, 15.29, 16.49, 18.09  
Zielona - plac Barlickiego       09.10w     10.11, 11.31, 12.51, 14.11, 15.31, 16.51, 18.11  
Legionów - Włókniarzy       09.16w     10.17, 11.37, 12.57, 14.17, 15.37, 16.57, 18.17  
Konstantynowska - ZOO       09.21w     10.22, 11.42, 13.02, 14.22, 15.42, 17.02, 18.22  
Konstantynowska - Krakowska       09.22w     10.23, 11.43b, 13.03b, 14.23b, 15.43b, 17.03, 18.23  
ZDROWIE (przyjazd)       09.23     10.24, 11.44, 13.04, 14.24, 15.44, 17.04, 18.24  
                 
b - możliwość przesiadki w kierunku Zajezdni Muzealnej Brus na autobus linii 43A i 43B - przystanek
odjazdowy Krzemieniecka - Konstantynowska (nr 4817)
w - wyjazd z zajezdni Chocianowice: od Piotrkowskiej, Mickiewicza, Kościuszki do Zielonej
z - zjazd do zajezdni Chocianowice: od Zielonej, Kościuszki, Mickiewicza, Piotrkowską, Pabianicką,
Rondem Lotników Lwowskich, Pabianicką

 

W obrębie skrzyżowania Konstantynowska - Krzemieniecka - Krakowska istnieje możliwość przesiadki na autobusy linii 43A i 43B - w kierunku Zajezdni Muzealnej Brus. W niej 23 czerwca (godz. 12.00 - 18.00), 28 lipca (godz. 12.00 - 17.00), 15 sierpnia (godz. 12.00 - 17.00), 7 września (godz. 19.00 - 23.00) i 22 września (godz. 12.00 - 17.00) odbywają się cykliczne drzwi otwarte.

Szczegółowy rozkład jazdy linii T1 ze wszystkich przystanków na trasie linii dostępny jest w internecie. W celu zapoznania się z nim należy wejść na stronę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi - www.mpk.lodz.pl.

OBOWIĄZUJĄCA TARYFA BILETOWA

Na Tramwajowej Linii Turystycznej (TLT) obowiązują bilety (czasowe, miesięczne, kwartalne, roczne) w strefie 1 i 2 Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, czyli takie, jak w każdym łódzkim tramwaju czy autobusie. Można je nabyć w większości sklepów, kiosków i salonów prasowych, a także w Punktach Obsługi Klienta i Punktach Sprzedaży Biletów MPK Łódź. Poniższe bilety można nabyć w wagonie bezpośrednio u konduktorów za odliczoną kwotę.

1,40 zł | 2,80 zł - bilet 20-minutowy (na przejazd czasowy w strefie 1)
1,80 zł | 3,60 zł - bilet 40-minutowy (na przejazd czasowy w strefie 1)

Last modified on niedziela, 23 czerwiec 2019 00:51
Login to post comments