Zaloguj Zarejestruj
Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Rafał Mateja

Zwiedzanie

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115 jest otwarta dla łodzian i turystów. Ten ponad stuletni obiekt związany z historią komunikacji miejskiej dostępny jest od 29 marca do 20 września 2020 roku. Poza tym okresem prowadzona jest przerwa techniczna przed kolejnym sezonem turystycznym.

Obiekt można zwiedzać w czasie dni otwartych, które odbywają się cyklicznie w ciągu roku. Poza wyznaczonymi terminami, obiekt można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu wizyty (przynajmniej na tydzień przed planowanym terminem). Zwiedzanie jest bezpłatne.

Na terenie Zajezdni Muzealnej Brus obowiązuje:
- zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych,
- zakaz spożywania alkoholu,
- zakaz poruszania się rowerami, motorowerami, hulajnogami, skuterami i motocyklami (poza przypięciem ich do dostępnych stojaków).

>> Przed wizytą w Zajezadni Muzelanej Brus przeczytaj pełny regulamin zwiedzania <<

Terminy dni otwartych w bieżącym sezonie turystycznym:
- 29 marca (rozpoczęcie sezonu) - odwołane w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2
- 3 maja, godz. 12.00 - 17.00 - odwołane w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2
- Noc Muzeów, godz. 18.00 - 01.00 - odwołane w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2
- 28 czerwca, godz. 12.00 - 17.00 - odwołane
- 26 lipca, godz. 12.00 - 17.00 - odwołane
- 15 sierpnia, godz. 12.00 - 17.00 - odwołane
- 5 września, godz. 18.00 - 23.00 - odwołane
- 20 września (zakończenie sezonu), godz. 12.00 - 16.00 - odwołane

Dojazd komunikacją miejską: możliwy autobusami linii 43A i 43B (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus - przystanek na żądanie), które na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi obsługuje firma BP Tour. Obowiązuje na nich taryfa czasowa oraz bilety okresowe w strefie 1 i 2. W niektóre dni Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia także dodatkową linię (specjalną) obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Dojazd rowerem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710) lub szlakiem rowerowym przez dawny poligon wojskowy na Brusie. Na terenie zajezdni znajduje się tymczasowy, bezpłatny i niestrzeżony parking dla rowerów. Przed zajezdnią znajdują się również dwa stojaki rowerowe.

Dojazd samochodem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710). Na terenie zajezdni brak miejsc parkingowych dla aut, a przed budynkiem i przed jego terenem obowiązuje całkowity zakaz parkowania ze względu na prowadzony tutaj bieżący ruch techniczny tramwajów. Tymczasowa i bezpłatna możliwość zaparkowania auta istnieje wzdłuż ulicy Lontowej.

Poza wyżej wymienionymi terminami istnieje możliwość zwiedzenia obiektu, także w zorganizowanych grupach, po wcześniejszym umówieniu wizyty (przynajmniej na tydzień przed planowanym terminem). W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Dane teleadresowe znajdują się w dziale "KONTAKT".

Last modified on środa, 12 sierpień 2020 12:58
Login to post comments