Print this page
Tramwajowa Linia Turystyczna nadal będzie kursować obok Zajezdni Muzealnej Brus, ale już nieco rzadziej. Tramwajowa Linia Turystyczna nadal będzie kursować obok Zajezdni Muzealnej Brus, ale już nieco rzadziej. Bartłomiej Dariusz Rakowski

Zmiany w kursowaniu Tramwajowej Linii Turystycznej 2015

Rate this item
(1 Vote)

Od 12 lipca zmianie ulegnie aktualny rozkład jazdy Tramwajowej Linii Turystycznej 2015. Inne będą godziny odjazdów i przyjazdów na krańcówki przy Telefonicznej i w Lutomiersku. Nie zmieni się dotychczasowa trasa TLT oraz taryfa - nadal obowiązuje podział na strefę miejską i podmiejską.

Tramwajowa Linia Turystyczna, w trzynastym sezonie swojego funkjonowania, kursuje w każdą wakacyjną niedzielę i święta od 28 czerwca do 20 września. Do tej pory zabytkowy skład Konstal 5N+5ND z początku lat 60. wyjechał w malowniczą trasę miejsko-podmiejską dwa razy - pod koniec czerwca i na początku lipca. Dziennie wykonywał sześć kursów liniowych oraz po jednym wyjazdowym z zajezdni i jednym zjazdowym do zajezdni.

Od najbliżej niedzieli, wejdzie w życie nowy rozkład jazy, będacy skutkiem wprowadzenia licznych ograniczeń prędkości na trasie do Lutomierska. Pierwszy kurs z krańcówki przy Telefonicznej nie ruszy już o godzinie 11.21, jak to było do tej pory, ale dopiero o godzinie 12.14. Kolejne kursy zostały wyznaczone o 17.02 i 20.32 (do Legionów - Gdańska, dalej zjazd do zajezdni Chocianowice). W Lutomiersku pasażerowie będą mogli ruszyć w podróż do stolicy regionu o godzinie 14.25 i 19.03. Po zmianach przejazd w jedną stronę będzie trwał 90 minut.

>> Tramwajowa Linia Turystyczna na Facebooku <<

Oznacza to, że Tramwajowa Linia Turystyczna będzie wykonywała już tylko cztery kursy liniowe oraz po jednym wyjazdowym z zajezdni i jednym zjazdowym do zajezdni. Nie zmienia się trasa (Łodź: Telefoniczna - Lutomiersk: plac Jana Pawła II) oraz taryfa Lokalnego Transportu Zbiorowego, która pozwala na podróż za pomocą biletów czasowych, jednorazowych czy miesięcznych. Przed rozpoczęciem podrózy zachęcamy do sprawdzenia rozkładu jazdy na www.kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy lub na www.mpk.lodz.pl.

Przypominamy, że w zabytkowym tramwaju - tak jak w każdym pojeździe komunikacji miejskiej - można podróżować z psem. Jednak musi on mieć założony kaganiec i smycz oraz posiadać aktualne świadectwo szczepień. W pojeździe można także przewozić rowery, ale w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu pozostałych pasażerów. W wagonach TLT obowiązuje także zakaz spożywania posiłków i napojów w sposób zagrażający zabrudzeniem innych pasażerów i pojazdu oraz zakaz zanieczyszczania lub zaśmiecania tramwaju.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments