Zaloguj Zarejestruj
Tramwajowa Linia Turystyczna będzie kursować jeszcze tylko do 20 września. Tramwajowa Linia Turystyczna będzie kursować jeszcze tylko do 20 września. Daniel Siwak

Tramwajowa Linia Turystyczna 2015 wraca na starą trasę

Już w niedzielę, 6 września Tramwajowa Linia Turystyczna po miesięcznej przerwie wraca na swoją stałą trasę. Zabytkowy skład znów pojedzie przez ulicę Pomorską i plac Wolności. Nie zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów na krańcówki przy Telefonicznej i w Lutomiersku oraz taryfa - nadal obowiązuje podział na strefę miejską i podmiejską.

Tramwajowa Linia Turystyczna, w trzynastym sezonie swojego funkcjonowania, kursuje w każdą wakacyjną niedzielę i święta już tylko do 20 września. Przez ostatni miesiąc w związku z robotami ciepłowniczymi, które prowadzone były na ulicy Legionów Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wprowadził tymczasowe zmiany trasy. Od 1 września na stałą trasę wróciła linia 43, a od 6 września dobrze znana łodzianom i turystom Tramwajowa Linia Turystyczna.

Linia 43: ŁÓDŹ: TELEFONICZNA - działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki: Łódzka, Jana Pawła II, Lutomierska, Żabiczki, Ignacew, Mirosławice, Kazimierz, Lutomiersk: Zielona - LUTOMIERSK: PLAC JANA PAWŁA II - Lutomiersk: Zielona, Kazimierz, Mirosławice, Ignacew, Żabiczki, Konstantynów Łódzki: Lutomierska, Jana Pawła II, Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki - TELEFONICZNA

Powrót komunikacyjnej inicjatywy w okolice placu Wolności, to także możliwość połączenia wycieczki historycznym tramwajem wraz z rodzinnym spacerem po Starym Mieście i ulicy Piotrkowskiej czy zwiedzaniem Muzeum Kanału, czyli popularnej "Dętki". Podziemne muzeum czynne jest od godziny 12.00 do godziny 20.00.

>> Tramwajowa Linia Turystyczna na Facebooku <<

Od 12 lipca Tramwajowa Linia Turystyczna wykonuje już tylko cztery kursy liniowe oraz po jednym wyjazdowym z zajezdni i jednym zjazdowym do zajezdni. Pierwszy kurs z krańcówki przy Telefonicznej rusza o godzinie 12.12. Kolejne kursy zostały wyznaczone o 17.02 i 20.32 (do Legionów - Gdańska, dalej zjazd do zajezdni Chocianowice). W Lutomiersku pasażerowie ruszą w podróż do stolicy regionu o godzinie 14.25 i 19.03. Przejazd w jedną stronę trwa 90 minut. Przed rozpoczęciem podróży zachęcamy do sprawdzenia rozkładu jazdy na www.kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy lub na www.mpk.lodz.pl.

Przypominamy, że w zabytkowym tramwaju - tak jak w każdym pojeździe komunikacji miejskiej - można podróżować z psem. Jednak musi on mieć założony kaganiec i smycz oraz posiadać aktualne świadectwo szczepień. W pojeździe można także przewozić rowery, ale w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu pozostałych pasażerów. W wagonach TLT obowiązuje także zakaz spożywania posiłków i napojów w sposób zagrażający zabrudzeniem innych pasażerów i pojazdu oraz zakaz zanieczyszczania lub zaśmiecania tramwaju.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments