Print this page
Zmiany w kursowaniu Tramwajowej Linii Turystycznej 2016 Daniel Siwak

Zmiany w kursowaniu Tramwajowej Linii Turystycznej 2016

Rate this item
(0 votes)

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi informuje, że nastąpi zmiana w terminie kursowania Tramwajowej Linii Turystycznej. Dotyczy to jedynie przejazdów w dniu 24 lipca.

W najbliższą niedzielę, 24 lipca Tramwajowa Linia Turystyczna, obsługiwana historycznym składem Konstal 5N+5ND z początku lat 60., nie będzie kursowała. Zawieszenie turystycznych kursów związane jest z pracami modernizacyjnymi wiaduktu kolejowego na ulicy Legionów, które prowadzone są przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zapraszamy w kolejnym terminie, czyli w niedzielę, 31 lipca. Wówczas będzie można odwiedzić również Zajezdnię Muzealną Brus.

Tramwajowa Linia Turystyczna, w czternastym sezonie swojego funkcjonowania, kursuje w każdą wakacyjną niedzielę i święta od 26 czerwca do 18 września. TLT wykonuje cztery kursy liniowe oraz po jednym wyjazdowym z zajezdni i jednym zjazdowym do zajezdni. Nie zmienia się trasa (Łódź: Telefoniczna - Lutomiersk: plac Jana Pawła II) oraz taryfa Lokalnego Transportu Zbiorowego, która pozwala na podróż za pomocą biletów czasowych, jednorazowych czy miesięcznych.

Przed rozpoczęciem podróży zachęcamy do sprawdzenia rozkładu jazdy na www.kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy lub na www.mpk.lodz.pl.

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA

Komunikację do Konstantynowa Łódzkiego w zamian za zwieszone linie tramwajowe 9, 43 i N9 będzie realizować zastępcza linia autobusowa Z9, a do Lutomierska zastępcza linia autobusowa Z43, które rozpoczną trasę od skrzyżowania Włókniarzy i Legionów.

Linia Z9: KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI - Jana Pawła II, Łódzka, Konstantynowska, Legionów, Włókniarzy - WŁÓKNIARZY – Naftowa, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Minerska, Wilsona, Krańcowa, Konstantynowska, Łódzka, Jana Pawła II, plac Wolności - KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI

Linia Z9: (w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI – Jana Pawła II, Łódzka, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Kościuszki – KOŚCIUSZKI/ZIELONA  – Kościuszki, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Minerska, Wilsona, Krańcowa, Konstantynowska, Łódzka, Jana Pawła II – KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI

Linia Z43: LUTOMIERSK – Kilińskiego, Kościuszki, 3. Maja, DW nr 710, Lutomierska, Jana Pawła II, Łódzka, Konstantynowska, Legionów, Włókniarzy - WŁÓKNIARZY – Naftowa, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Minerska, Wilsona, Krańcowa, Konstantynowska, Łódzka, Jana Pawła II, Lutomierska, DW nr 710, 3. Maja, Kościuszki, plac Jana Pawła II, Zielona, Kilińskiego – LUTOMIERSK

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments