Na początku lipca wyjedzie Tramwajowa Linia Turystyczna 2020 Daniel Siwak

Na początku lipca wyjedzie Tramwajowa Linia Turystyczna 2020

Wyremontowany, zabytkowy skład z lat 60-tych będzie kursował w każdą niedzielę i święta od 5 lipca do 30 sierpnia, a na pomostach staną konduktorzy, członkowie Klubu Miłośników Starych Trawmajów w Łodzi. Przypominamy o obostrzeniach związanych z codziennym korzystaniem z komunikacji miejskiej, czyli o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie przejazdu.

Epidemia koronawirusa mogła w tym roku pokrzyżować plany uruchomienia Tramwajowej Linii Turystycznej, ale z uwagi na bieżącą sytuację udało się na szczęście wystartować. Tramwajowa Linia Turystyczna, to wspólny projekt Klubu Miłośników Starych Tramwajów, MPK Łódź i Zarządu Dróg i Transportu. W 2020 roku będzie to już siedemnasty sezon funkcjonowania tej komunikacyjnej inicjatywy, która wpisała się w wakacyjny krajobraz Łodzi.

Kursy wagonami z lat 60. będą realizowane w ramach weekendowej linii wakacyjnej T1 (sama linia kursuje tylko w soboty i niedzielei święta), która połączy tereny zielone Parku na Zdrowiu i ZOO z dworcem Łódź Fabryczna, ulicą Piotrkowską oraz okolicą przystanku Piotrkowska Centrum, nazywanego potocznie stajnią jednorożców.

Czerwono-kremowy tramwaj wykona sześć kursów liniowych oraz po jednym kursie wyjazdowym z zajezdni i jednym kursie zjazdowym do zajezdni. Obsługę "enki" stanowić będą członkowie KMST wyposażeni w oryginalne akcesoria konduktorskie.

Linia T1: ZDROWIE - Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich - DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA - aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Zdrowie - ZDROWIE

20200625 2

Na linii obowiązuje normalna taryfa biletowa jak w innych tramwajach i autobusach. Można korzystać z jednorazowych biletów czasowych, elektronicznych Migawek, a także - w ramach wzajemnego honorowania - z biletów czasowych i okresowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio.

Prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w niezbędne bilety, konduktorzy nie będą prowadzili sprzedaży biletów jednorazowych. Biletomaty znajdują się m.in. na przystankach: Rodziny Poznańskich - Dworzec Łódź Fabryczna, Kilińskiego - Narutowicza, Piotrkowska Centrum oraz Legionów - Włókniarzy.

Prosimy również pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie przejazdu Tramwajową Linią Turystyczną. Przed rozpoczęciem podróży zachęcamy do sprawdzenia rozkładu jazdy na www.kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy lub na www.mpk.lodz.pl.

Przypominamy, że w zabytkowym tramwaju - tak jak w każdym pojeździe komunikacji miejskiej - można podróżować z psem. Jednak musi on mieć założony kaganiec i smycz oraz posiadać aktualne świadectwo szczepień. W związku z nowymi zasadami przewożenia rowerów, które obowiązują od 7 marca 2020 r., w pojeździe nie można przewozić rowerów. W wagonach TLT obowiązuje także zakaz spożywania posiłków i napojów w sposób zagrażający zabrudzeniem innych pasażerów i pojazdu oraz zakaz zanieczyszczania lub zaśmiecania tramwaju.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments