Łódzkie Linie Turystyczne 2022: zmiana trasy linii 100

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z biegiem "Erasmusa" organizowanym na ul. Piotrkowskiej, w niedzielę, 24 lipca zmianie ulegnie trasa linii 100. Autobusy kursują w ramach Łódzkich Linii Turystycznych.
Autobusy będą kursować na zmienionej trasie w trybie awaryjnym w godz. od 12:00 do godz. 13:30. Objazd dotyczy kursów z Dworca Łódź Fabryczna do Zajezdni Muzealnej Brus. VI Międzynarodowy Bieg Erasmusa jest imprezą towarzyszącą Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022, które koordynuje w Polsce Politechnika Łódzka, Akademicki Związek Sportowy oraz władze Miasta Łodzi.
Linia 100: ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS – Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Struga, Wólczańska, al. Mickiewicza, al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Traugutta, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Traugutta, Sienkiewicza, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, Żeromskiego, Skłodowskiej Curie, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska – ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS

Na trasie objazdowej pojazdy zatrzymywać się będą na istniejących przystankach przystankach autobusowych: Sienkiewicza - Tuwima, Sienkiewicza - Roosevelta, Żeromskiego - Mickiewicza (na żądanie) i Żeromskiego - Kopernika.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments