Ekipa wolontariuszy podczas Dni Otwartych w Muzealnej Zajezdni Brus Ekipa wolontariuszy podczas Dni Otwartych w Muzealnej Zajezdni Brus Rafał Mateja

Zajezdnia Muzealna Brus. Ruszył nowy sezon turystyczny 2015

Po jesienno-zimowej przerwie technicznej Zajezdnia Muzealna Brus rozpoczęła nowy sezon turystyczny. Historyczny obiekt odwiedziło ponad 1,6 tys. łodzian i turystów.  W ten sposób Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zainaugurował również projekt "Rok Kunitzera".

Z pierwszej możliwości zwiedzenia obiektu w sobotę (1 marca) skorzystało przeszło 1,6 tys. osób. W zajezdni stacjonuje 30 historycznych tramwajów i autobusów i jest to jedna z największych kolekcji taboru w Polsce. Odwiedzający otrzymali broszury o Juliuszu Kunitzerze, a dzieciom rozdawano balony oraz kolorowanki z Herbrandem VNB-125, czyli najstarszym łódzkim tramwajem z 1898 roku.

Dodatkowo, pomiędzy Zajezdnią Muzealną Brus a placem Wolności uruchomiono linię S1, obsługiwaną wagonem typu 803N, należącym do Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Jest to jedyny w Polsce sprawny wagon tego typu. Przejazd tradycyjnie był bezpłatny, a spora liczba gości postanowiła właśnie specjalną linią dostać się na Konstantynowską 115.

Kolejne drzwi otwarte odbędą się w niedzielę, 3 maja.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments