Zaloguj Zarejestruj
Noc Muzeów 2021 w Zajezdni Muzealnej Brus on-line Bartłomiej Rakowski

Noc Muzeów 2021 w Zajezdni Muzealnej Brus on-line

W najbliższą sobotę (15 maja) Zajezdnię Muzealną Brus można będzie zwiedzić jeszcze wirtualnie. W Noc Muzeów wystarczy zasiąść wygodnie przed domowym komputerem czy tabletem. Na tradycyjne zwiedzanie zapraszamy w czerwcu.

Zajezdnia Muzealna Brus, którą społecznie prowadzi Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zawsze była chętnie odwiedzana podczas każdej Nocy Muzeów. Przygotowując obiekt do stacjonarnego, czyli tradycyjnego zwiedzania, tegoroczna edycja imprezy odbędzie się również w internecie.

Na wirtualną wizytę w zajezdni tramwajowej przy ul. Konstantynowskiej 115 na portalu YouTube, zapraszamy w sobotę, 15 maja od godz. 18:30. Wówczas opowiemy jak działa tramwaj. O godz. 19:30 pokażemy jak remontowany jest zabytkowy wagon nr 4092. Ostatnie wejście na żywo odbędzie się o godz. 20:30, kiedy to zdradzimy co kryją zajezdniowe wystawy.

>> Tutaj zobaczysz relację na żywo z Zajezdni Muzealnej Brus <<

Przypominamy, że w tym 111-letnim historycznym obiekcie jako konduktor i motorniczy pracował Aleksy Rżewski, pierwszy prezydent Łodzi (1919-1923). W zbiorach taborowych znajduje się także najstarszy wagon tramwajowy w Łodzi - Herbrand VNB-125 o numerze 11 z 1898 roku. Pojazd jako jeden z pierwszych woził łodzian po uruchomieniu elektrycznej sieci tramwajowej w naszym mieście.

Przy okazji wirtualnej wizyty w Zajezdni Muzealnej Brus każdy z Państwa może pomóc w dokończeniu remontu wagonu wagonu 5N o numerze 4092. Wystarczy wejść na stronę www.zrzutka.pl/z/4092 i wpłacić darowiznę na rzecz remontu tramwaju. Nasza zbiórka powoli zbliża się do końca, stąd warto być częścią tego przedsięwzięcia.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments