Zaloguj Zarejestruj
Czerwcowe "drzwi otwarte" w Zajezdni Muzealnej Brus za nami Rafał Mateja

Czerwcowe "drzwi otwarte" w Zajezdni Muzealnej Brus za nami

27 czerwca, po niemal półtorarocznej przerwie Zajezdnia Muzealna Brus otworzyła ponownie swoje bramy dla zwiedzających. Przez sześć godzin zabytkowy obiekt odwiedziło ponad pół tysiąca łodzian i turystów.

Okres pandemii koronawirusa odbił się także na działaniach Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Przez panujące obostrzenia niemożliwym było udostępnienie szerokiemu gronu zwiedzających zbiorów Zajezdni Muzealnej Brus.

Jednak okres zamknięcia nie został zmarnowany, w tym czasie na terenie ZMB pojawiło się kilka nowych, ciekawych eksponatów, m.in.: Star 266 #223 żuraw samochodowy czy Star A28 beczkowóz. Cały czas także postępuje remont zabytkowego tramwaju 5N nr 4092 z 1961 r.

W związku z letnim osłabieniem pandemii i ustabilizowaniem sytuacji epidemiologicznej w kraju, nastąpił czas, gdy obostrzenia pozwoliły na bezpieczne udostępnienie Zajezdni Muzealnej Brus odwiedzającym. 27 czerwca po niemal półtorarocznej przerwie w końcu mogliśmy otworzyć się dla Państwa, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami sanitarnymi.

Długo wyczekiwane otwarcie sezonu Dni Otwartych przyciągnęło ponad pół tysiąca odwiedzających, którzy na Konstantynowską 115 dojechać mogli specjalnie na ten dzień utworzoną pośpieszną linią autobusową B, obsługiwaną Ikarusem 260.04 z grupy Czerwony Ikarus.

W tym dniu przygotowaliśmy kilka szczególnych atrakcji. Furorę wśród odwiedzających robił sprowadzony z okazji uruchomienia Łódzkich Linii Turystycznych, pochodzący z 1977 roku autobus Jelcz 272 MEX - kultowy „ogórek”. Wystawę autobusów urozmaicił, należący do naszego jednego z członków KMST unikatowy Fiat 125p, stylizowany na pojazd nadzoru ruchu z przełomu lat 80. i 90.

Rok 2021 jest rokiem jubileuszu 40-lecia istnienia Klubu, z tej okazji w dniu otwarcia sezonu turystycznego, swoją premierę miała specjalnie przygotowana seria jubileuszowych pocztówek.

Zapraszamy Państwa na następne Dni Otwarte, które odbędą się już 25 lipca. Wszystkie terminy drzwi otwartych w 2021 roku znajdują się w zakładce ZWIEDZANIE.

Login to post comments