Print this page

P092ZL - to tegoroczny projekt Zajezdni Muzealnej Brus w Budżecie Obywatelskim Featured

Rate this item
(0 votes)

W piątek, 1 października ruszyło głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi 2021/2022. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi tradycyjnie zaprasza do wsparcia projektu związanego z działalnością muzealną Zajezdni Muzealnej Brus.

Od ośmiu lat Zajezdnią Muzealną Brus społecznie opiekuje się Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Niedługo ten historyczny obiekt stanie się placówką muzealną, poświęconą łódzkiemu transportowi miejskiemu. Aby być częścią tych zmian, wystarczy zagłosować na projekt dzielnicowy z Polesia i osiedla Złotno: P092ZL "Zajezdnia Muzealna Brus – odtworzenie historycznej budki zwrotniczego".

Projekt polega na ustawieniu repliki charakterystycznej budki zwrotniczego, która znajdowała się w zajezdni do lat 80. Budki tego typu wcześniej można było spotkać przy ruchliwych skrzyżowaniach. Dyżurowali w nich zwrotniczy, którzy ustawiali kierunek jazdy nadjeżdżającym tramwajom. Z czasem upowszechniły się systemy automatycznego przestawiania zwrotnic, a niepotrzebne budki znalazły nowe zastosowania w zajezdniach tramwajowych.

Głosując na zadanie P092ZL pomożecie przywrócić element historycznej infrastruktury Zajezdni Muzealnej Brus i odkryć pewien zapomniany rozdział w dziejach łódzkiej komunikacji miejskiej.

Jak głosować?

W Budżecie Obywatelskim można oddać głosy na 10 różnych projektów - 5 ponadosiedlowych oraz 5 osiedlowych. W ramach głosowania osiedlowego można wybrać dwa dowolne osiedla, niezależnie od zamieszkania.

  • głosowanie elektroniczne trwa do północy 29 października (piątek) na stronie Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl
  • głosowanie stacjonarne trwa tylko do 15 października (piątek) do godziny 16. Na karcie papierowej możesz zagłosować w następujących punktach: Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, ul. Piotrkowska 110 (wejście od Pasażu Schillera) oraz punkty Informacyjno-Kancelaryjne UMŁ, al. Politechniki 32, ul. Krzemieniecka 2 B, ul. Zachodnia 47 i al. Piłsudskiego 100.

Co warto wesprzeć?

Oddając głos na nasze zadanie, zachęcamy do wzięcia pod uwagę innych projektów rekomendowanych przez Szkołę Podstawową nr 169 w Łodzi oraz Stowarzyszenie Złotno Jest Fajne:

  • P113ZL - Zakup książek i audiobooków dla użytkowników Biblioteki Miejskiej w Łodzi Filii nr 31 ul. Garnizonowa 38;
  • P169ZL - Bezpieczna droga szkoły. Przejście dla pieszych Złotno/Napoleońska;
  • P171ZL - Wiata Przystankowa Stare Złotno;
  • P180ZL - Monitoring na Złotnie;
  • L135 - Bezpieczna nawierzchnia placu zabaw – Statek na Złotnie;
  • L257 - Dom Dziecka dla Małych Dzieci ul. Drużynowa 9.

Polecamy również pod rozwagę wniosek ponadosiedlowy L121 "Turystyczna Linia Tramwajowa" polegający na uruchomieniu wakacyjnych kursów wagonem Sanok z przewoźnikiem. Projekt jest uzupełnieniem Łódzkich Linii Turystycznych.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments