Zaloguj Zarejestruj

Zajezdnia Muzealna Brus: poszukujemy złodziei sieci trakcyjnej Featured

Zajezdnia Muzealna Brus ponownie padła ofiarą złodziei. Tym razem na celownik została wzięta sieć trakcyjna.

Dwóch mężczyzn wdarło się na teren muzeum tuż po północy, w środę 27 października. Weszli na balkon wagonu sieciowego i nożycami do metalu przecięli odciągi sieci trakcyjnej, a następnie zaczęli kawałkować przewód jezdny.

Złodzieje niemal natychmiast zostali zauważeni i przepędzeni przez ochronę obiektu. Nie zdążyli niczego ukraść, a dodatkowo byli zmuszeni porzucić swój sprzęt. Niestety uszkodzenia sieci były tak poważne, że konieczny był jej częściowy demontaż. Straty mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kradzież została zgłoszona na policję. Śledczy zabezpieczyli narzędzia, którymi posługiwali się włamywacze, w tym nożyce do metalu i łom. Dysponują również zdjęciami sprawców, a także zeznaniami świadków. Prawdopodobnie te same osoby dokonały w tym tygodniu podobnych kradzieży na nieczynnych krańcówkach Śląska i Dworzec Łódź-Chojny.

Wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje na temat sprawców lub przejeżdżali w środę w rejonie Zajezdni Muzealnej Brus w godz. 0:00 – 0:30 i dysponują nagraniami z wideorejestratorów prosimy o kontakt z III Komisariatem Policji przy ulicy Armii Krajowej 33, tel. 47 841 23 51, 47 841 23 50, 47 841 23 49 (dyżurny).

Informacja o zdarzeniu została również przekazana do Zarządu Lokali Miejskich, który administruje Zajezdnią Muzealną Brus i do którego należy sieć trakcyjna na terenie obiektu. Mamy nadzieję, że odszkodowanie z ubezpieczenia obiektu pozwoli ZLM-owi na jak najszybsze odtworzenie zniszczonej infrastruktury.

Trzeba być dalece pozbawionym elementarnych zasad moralnych i zwykłej ludzkiej przyzwoitości, by włamać się do prowadzonego społecznie muzeum i próbować je okraść. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną złapani, a sąd wymierzy im surową karę, adekwatną do spowodowanych strat materialnych oraz szkody, jaką poniósł ogół łodzian w związku z tym przestępstwem.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments