Zaloguj Zarejestruj

Ekspress Ilustrowany: "Bezpłatny przejazd zabytkowym tramwajem - po Pabianicach"

- Znane są już szczegóły pożegnania z linią tramwajową numer 41 pt. "Linia 41 - jeszcze tu wrócę!". Świętowanie potrwa dwa dni - 23 i 24 listopada - możemy przeczytać na stronie Expressu Ilustrowanego.

Specjalne przejazdy organizuje Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi wraz z pabianickim ratuszem i Muzeum Historii Pabianic. 23 listopada na trasie linii 41 o godz. 10.15 z pl. Niepodległości wyruszy specjalny kurs, podczas którego na każdym przystanku przewodnik opowie o ponad 100-letniej historii linii 41. Przewodnika w tramwaju linii 41 spotkamy do godz. 13. Następnego zabytkowy tabor zobaczymy na trasie od pętli przy ul. Wiejskiej do pętli Duży Skręt w Pabianicach. 24 listopada bowiem na jeden dzień wskrzeszona zostanie linia 41 bis.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej EXPRESSILUSTROWANY.PL. 23.11.2019.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments