Print this page

Gazeta Wyborcza. "Miłośnicy starych tramwajów remontują wagon 5N"

- Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi prowadzi renowację wagonu 5N z początku lat 60. By to się udało, potrzebna jest pomoc. Trwa zbiórka - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Tramwaj 5N, który znajduje się w Zajezdni Muzealnej Brus, wyprodukowany został w 1961 r. Do Łodzi trafił w 1970 r., gdzie został od razu poważnie zmodernizowany. Zyskał automatyczne drzwi, dodatkowe hamulce. Stał się też jednokierunkowy.

- Ten tramwaj pokonał miliony kilometrów. Przemierzał łódzkie ulice w czasach największej świetności komunikacji miejskiej - informuje Klub Miłośników Startych Tramwajów, który opiekuje się historyczną zajezdnią na Brusie.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 17.05.2020

 

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments