Print this page

TransportPubliczny.pl. "Łódź: Zbiórka na remont wagonu 5N"

- Łódzki Klub Miłośników Starych Tramwajów zamierza przywrócić świetność zmodernizowanemu wagonowi 5N. Potrzebne fundusze planuje zgromadzić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Jeśli uda się zebrać 50 tysięcy złotych, wagon będzie mógł zostać zaprezentowany podczas grudniowego jubileuszu zajezdni Brus - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Wagon 5N o numerze taborowym 4092 z 1961 r. służył mieszkańcom Łodzi i okolic przez 20 lat. Nie trafił tu jednak prosto z fabryki. Przez pierwszych 9 lat kursował na sieci w Bielsku-Białej.

- Jest jedną z ostatnich pamiątek po bielskich tramwajach - podkreśla wiceprezes KMST Jakub Tarka. Dopiero podczas jej likwidacji w 1970 r. został przejęty - wraz z ośmioma innymi egzemplarzami 5N - przez łódzkie MPK.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 16.05.2020

Last modified on wtorek, 19 maj 2020 05:23
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments