Na zabytkowe tramwaje i wystawy na Brusie. Ruszyła nowa zbiórka publiczna KMST

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi utrzymuje się ze składek członkowskich i darowizn. Prowadzona przez nas działalność jest jednak bardzo kosztowna. Dlatego po raz drugi postanowiliśmy rozpocząć zbiórkę publiczną. Charakterystyczne skarbonki znajdziecie m.in. w Zajezdni Muzealnej Brus.

Tegoroczna zbiórka nosi nazwę "Ratowanie historycznego taboru tramwajowego" i nosi numer 2016/790/OR. Jej celem jest remont i bieżące utrzymanie historycznych pojazdów związanych z komunikacją miejską oraz zakup kolejnych wozów. Ze zbiórki będzie można również finansować organizację wystaw na terenie Zajezdni Muzealnej Brus.

Kwestarzy z charakterystycznymi puszkami z pomarańczowym pasem będzie można spotkać w Zajezdni Muzealnej Brus oraz w Tramwajowej Linii Turystycznej. Wesprzeć działalność Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi będzie można również podczas innych organizowanych przez nas wydarzeń.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych. Fundusze te obecnie oczekują na wydatkowanie w związku z toczącymi się negocjacjami z podmiotem zewnętrznym.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments