Odszedł Dariusz Walczak

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Dariusza Walczaka, naszego kolegi z Warszawy. Był autorem wielu publikacji dotyczących komunikacji miejskiej, a także utworzył Izbę Tradycji Tramwajów Warszawskich. Od niedawna w szeregach członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.


Dariusz Walczak bym czołowym znawcą tematyki komunikacji miejskiej w Polsce. Od wielu lat pracował w Tramwajach Warszawskich, gdzie udało mu się doprowadzić do utworzenia Izby Tradycji, którą następnie kierował. Aktywnie również uczestniczył w szeroko zakrojonym programie renowacji zabytkowych tramwajów.

Był również wybitnym historykiem. Napisał niezliczoną liczbę książek poświęconych dziejom tramwajów w różnych miastach, również w Łodzi. Niestety, wiele rozpoczętych prac, tak jak wielka monografia tramwajów lwowskich, nie zostanie już ukończonych.

Dariusz Walczak od lat był również zaprzyjaźniony z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Wspierał naszą działalność merytorycznie i materialnie, a kilka miesięcy temu wstąpił również w nasze szeregi. To wielka strata dla środowiska przede wszystkim stołecznych pasjonatów transportu.

Zmarł 27 lutego 2022 r. w wieku 51 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 14 marca (poniedziałek) o godz. 10:00 mszą świętą w Kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie (ul. Powązkowska 14).

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments