Print this page

Komunikacyjne atrakcje na Light Move Festival Featured

Rate this item
(0 votes)

Już w ten weekend odbędzie się kolejna edycja Light Move Festiwalu. Dodatkowe atrakcje zapewnią zabytkowe autobusy i tramwaje.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła co roku ściąga do Łodzi tysiące gości. Spektakularne animacje rzucane na ściany budynków ożywiają miasto w niezwykły sposób. W tym roku kolorowe światła rozbłysną od 23 do 25 września. 

Specjalna linia autobusowa

Aby pomóc uczestnikom festiwalu poruszać się po mieście, we wszystkie dni będzie kursować linia 151. Jej numer stanowi nawiązanie do dawnej numeracji autobusów nocnych. Na 151 pojawią się zabytkowe pojazdy z floty Czerwonego Ikarusa. Kursy będą realizowane co 15 minut.

Późniejsze kursy na linii 0

Z myślą o uczestnikach LMF, w sobotę i niedzielę zmienią się godziny kursowania linii turystycznej 0. Pierwsze kursy rozpoczną się po godzinie 13, a tramwaje będą kursować aż do godziny 22. Dodatkowo, na wagonie GT6 zamontowane zostanie ozdobne oświetlenie. Weekendowy rozkład jazdy linii 0 można znaleźć na stronie Łódzkich Linii Turystycznych.

 151 Fabryczny

151 Zielona

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments