Linia Światła 101 na zakończenie sezonu ŁLT

Już w najbliższy weekend, od 29 września do 1 października 2023r. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi uruchomi specjalną nocną linię tramwajową 101 obsługiwaną historycznym tramwajem GT6 (805) z 1963 roku. Linia Światła 101 to ukłon w stronę mieszkańców Łodzi, a także turystów, którzy jak co roku licznie odwiedzą Łódź ze względu na odbywający się w tym czasie Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła „Light Move Festival”. Przejazd historycznym tramwajem będzie bezpłatny.

Linia Światła 101 to nawiązanie do dawnej numeracji nocnych linii tramwajowych, które kursowały po łódzkiej sieci tramwajowej do początku XXI wieku. Ostatni raz można było z niej skorzystać w nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2001 roku, kiedy to z krańcówki Północna nocna stojedynka przewiozła pasażerów do Zgierza.

W ten wyjątkowy weekend będziemy kursować według poniższej trasy:

KAROLEW – Bratysławska – Bandurskiego – Mickiewicza – Piotrkowska Centrum – Piotrkowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

Kursy Linii Światła będą realizowane w godzinach 20-24. Przejazd dla wszystkich będzie bezpłatny. Wewnątrz tramwaju obecni będą wolontariusze KMST, którzy z chęcią udzielą informacji. Będzie można również wesprzeć klubową zbiórkę na rzecz ratowania i utrzymania zabytkowych tramwajów – zarówno datkiem do puszki, jak i kartą płatniczą. To dla nas bardzo ważne, by wszystkie historyczne tramwaje, którymi opiekuje się KMST mogły ponownie wozić pasażerów po łódzkich torach. Za nawet najmniejsze wsparcie do puszki odwdzięczymy się pocztówką ze zdjęciem historycznego autobusu lub innym gadżetem.

Serdecznie zachęcamy wszystkich łodzian i uczestników Festiwalu do przejazdu naszą bezpłatną Linią Światła 101. Do zobaczenia!

Login to post comments