Zaloguj Zarejestruj

KMST ma nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną Featured

Podczas Walnego Zebrania Członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi - w środę, 2 czerwca, klubowicze wysłuchali sprawozdania z działalności za ostatnie trzy lata i wybrali nowy skład - Zarządu i Komisji Rewizyjnej na lata 2021 - 2024.

Ostatnie trzy lata to kontynuacja działań, które w przeszłości rozpoczęło nasze stowarzyszenie. Znów sporo pracy wymagała Zajezdnia Muzealna Brus i to pomimo epidemii koronawirusa, która nieco wyhamowała ogólnie wszelką naszą działalność. Opieka nad terenem dotyczyła przede wszystkim współpracy w zakresie bieżącego utrzymania terenu oraz realizowanych inwestycji.

Miniona kadencja była też czasem zamknięć historycznych i malowniczych linii tramwajowych. W ten sposób czasowo pożegnaliśmy linie do Konstantynowa i Lutomierska, a w Pabianicach aktywowaliśmy na jeden dzień linię 41 bis. Z niecierpliwością czekamy teraz na otwarcie wszystkich tras podmiejskich. Przez cały czas prowadzone były prace przy renowacji wagonu 5N nr 4092 z 1961 r. W ramach projektu remontowego udało się uruchomić zbiórkę publiczną w portalu Zrzutka, która spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców.
 
W klubowych zbiorach pojawił się natomiast żuraw do podnoszenia tramwajów, czyli Star 266 oraz beczkowóz do czyszczenia zwrotnic Star A28 z zabudową WUKO SWS-21. KMST sprowadził również unikatowy wagon doczepny typu 2ND z 1955 roku - jeden z piętnastu wyprodukowanych. Wagon nr 1038, przeznaczony na cele muzealne jako jeden z trzech wozów typu GT6, został od razu skierowany do odświeżenia. W ramach prac kompleksowo odnowiono poszycie zewnętrzne.
 
Udało się też wprowadzić w życie również jedną z inicjatyw - plebiscyt klubowy "Najaktywniejsi KMST", w którym członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi typują pośród siebie najbardziej zaangażowane osoby. Do tej pory, poza 2020 r., odbyły się już dwie edycje plebiscytu.
 
Po wysłuchaniu sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej, członkowie udzielili ustępującemu Zarządowi absolutorium i przystąpili do wyborów.

Częściowo zmienił się Skład Zarządu i kadencji 2021 - 2024 przedstawia się następująco:
 1. Konrad Palusiński - prezes (bez zmian)
 2. Jakub Tarka - wiceprezes (bez zmian)
 3. Tomasz Andrzejewski - wiceprezes (wcześniej sekretarz)
 4. Michał Wądołowski - sekretarz (wcześniej członek)
 5. Maciej Zieliński - sekretarz (debiut w Zarządzie)
 6. Rafał Mateja - skarbnik (bez zmian)
 7. Paweł Kaźmierczak - członek Zarządu (bez zmian)
 8. Jerzy Wojtowicz- członek Zarządu (wcześniej wiceprezes)
 9. Karol Janczak - członek Zarządu (debiut w Zarządzie)

Nieznacznie zmienił się skład Komisji Rewizyjnej:

 1. Wojciech Źródlak - przewodniczący
 2. Zbigniew Szafrański - wiceprzewodniczący 
 3. Ewa Sulikowska - członek Komisji (debiut w Komisji)

Informacje o poszczególnych osobach pojawią się wkrótce na naszej stronie internetowej. 

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments