Print this page
Zapraszamy na paradę zabytkowych pojazdów z okazji 40. lecia KMST Bartłomiej Rakowski

Zapraszamy na paradę zabytkowych pojazdów z okazji 40. lecia KMST

Rate this item
(1 Vote)

W 2021 roku obchodzimy 40. rocznicę powstania Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Z tej okazji w sobotę, 2 października zapraszamy na paradę zabytkowych autobusów i tramwajów. Start o godz. 10:00.

Sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 na krańcówce przy ul. Północnej. Zabytkowe autobusy i tramwaje przyjeżdżać będą już od godz. 9:45. Zakończenie przejazdu planowane jest natomiast około godz. 14:00 w rejonie dworca Łódź Fabryczna.

Na ulicach pojawi się historyczny tabor, którym niegdyś Łodzianie podróżowali do pracy czy szkoły. W obiektywach aparatów będzie można uwiecznić między innymi Lilpopa II, skład Konstal 5N+5ND czy klubowego GT6. Nie zabraknie również kultowego autobusu ostatnich dekad, czyli Ikarusa.

Trasa: PÓŁNOCNA - Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Bratysławska, aleja Wyszyńskiego - RETKINIA - aleja Wyszyńskiego, Bratysławska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, Piotrkowska - PLAC NIEPODLEGŁOŚCI - Piotrkowska, Przybyszewskiego - CMENTARZ ZARZEW - Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska - WIDZEW STADION - aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza - DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

20211001 1

Na poszczególnych krańcówkach na trasie (Północna, Retkinia, Piotrkowska Centrum "Stajnia Jednorożców", plac Niepodległości, Cmentarz Zarzew, Widzew Stadion, Dworzec Łódź Fabryczna) pojazdy będą miały krótkie postoje. To nie tylko czas na zrobienie ciekawych zdjęć, ale także do zmiany pojazdu, którym będziemy chcieli się przejechać.

Partnerami wydarzenia jest MPK Łódź oraz grupa Czerwony Ikarus.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments