Tramwajowa Linia Turystyczna

Rozkład jazdy to bardzo przydatna rzecz dla wszystkich, którzy chcieliby dobrze zaplanować podróż Łódzkimi Liniami Turystycznymi. Szczególnie, że jadąc zabytkowymi pojazdami można znaleźć się w pobliżu wielu ciekawych miejsc. Pośród nich jest m.in. ulica Piotrkowska, plac Wolności, Centralne Muzeum Włókiennictwa - Biała Fabryka, Muzeum Uniwersytetu Medycznego, Park Zdrowie, Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Orientarium czy Zajezdnia Muzealna Brus.

Historia Tramwajowej Linii Turystycznej (TLT) sięga czerwca 2003 roku, gdy Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaproponował MPK-Łódź Sp. z o.o. uruchomienie wakacyjnej linii turystycznej obsługiwanej taborem historycznym.

Tramwajowa Linia Turystyczna (TLT) to wspólny projekt Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi i MPK Łódź, a od 2011 roku również Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Jego celem jest popularyzacja historii miasta i regionu, a w szczególności komunikacji miejskiej przez pryzmat zabytków techniki.

Tramwajowa Linia Turystyczna w Łodzi (TLT) nie mogłaby istnieć bez konduktorów. Każdego roku od ponad dekady można ich spotkać na jednym z pomostów zabytkowego składu Konstal 5N+5ND. Na sentymentalną podróż tramwajem z początku lat 60. XX wieku wraz z nimi można wybrać się pomiędzy końcem czerwca, a początkiem września.