Rozkład jazdy 2023 i taryfa Daniel Siwak

Rozkład jazdy 2023 i taryfa

Tramwaje i autobusy Łódzkich Linii Turystycznych kursują w porach określonych w rozkładach jazdy. Rozkłady dostępne są na wszystkich przystankach na trasie oraz w Internecie. Położenie pojazdów można również śledzić na bieżąco za pośrednictwem GPS.

Łódzkie Linie Turystyczne kursują we wszystkie soboty, niedziele i święta od 3 czerwca do 1 października, a także 9 czerwca, 28 lipca, 14 sierpnia i 29 września. Wybrane kursy linii 0 i 100 są ze sobą skomunikowane na Dworcu Łódź Fabryczna oraz z odjeżdżającymi z tego dworca pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, którą są zgrane z kursami Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała.
 
Łódzkie Linie Turystyczne są elementem wojewódzkiego szlaku zabytków techniki Industrialne Łódzkie.
 
 

 
Linia tramwajowa 0:

RADIOSTACJA - Narutowicza, POW, Dworzec Łódź Fabryczna, Kilińskiego, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska, pl. Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego - DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA - Dąbrowskiego, Rzgowska, pl. Niepodległości, Piotrkowska, Żwirki, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Dworzec Łódź Fabryczna, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza - RADIOSTACJA

Przejazd linią 0 z Radiostacji na Dąbrowę zajmuje 43 minuty, a z Dąbrowy na Radiostację 40 minut.

Pierwsze trzy odjazdy z Radiostacji odbywają się z przystanku znajdującego przy ul. Narutowicza (przystanek linii 12). Tramwaje wyjeżdżają z zajezdni Telefoniczna i nie wjeżdżają na krańcówkę.

View the embedded image gallery online at:
https://kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy#sigProId2f35f88f75

 
Linia autobusowa 100:

DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA - Kilińskiego, Narutowicza, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Krzemieniecka, Retkińska, Wyszyńskiego - RETKINIA

RETKINIA - Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Struga, Wólczańska, Mickiewicza, Piłsudskiego, Piotrkowka Centrum, Sienkiewicza, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Przejazd linią 100 z Dworca Łódź Fabryczna na Retkinię trwa 33 minuty, a z Retkini na Dworzec Łódź Fabryczna zajmuje 43 minuty.

Przystanek odjazdowy na Dworcu Łódź Fabryczna mieści się na brukowanej jezdni obok wspólnych przystanków autobusowo-tramwajowych, na wysokości parku im. Moniuszki.

View the embedded image gallery online at:
https://kmst.pl/liniaturystyczna/rozklad-jazdy#sigProIdf427cdfb15

Szczegółowy rozkład jazdy linii 100 ze wszystkich przystanków na trasie linii dostępny jest także w internecie. W celu zapoznania się z nim należy wejść na stronę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi - www.mpk.lodz.pl. Odjazdy z poszczególnych przystanków oraz położenie pojazdów w czasie rzeczywistym można śledzić w aplikacjach mobilnych, np. WatchLine Lodz.

OBOWIĄZUJĄCA TARYFA BILETOWA

Na Łódzkich Liniach Turystycznych (ŁLT) obowiązują bilety (czasowe, miesięczne, kwartalne, roczne) w strefie 1 i 2 Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, czyli takie, jak w każdym łódzkim tramwaju czy autobusie. Można je nabyć w internecie oraz w biletomatach w pojazdach i na wielu przystankach komunikacji miejskiej, w tym na Dworcu Łódź Fabryczna. W ramach wzajemnego honorowania można również korzystać z biletów strefowych (czasowe, miesięczne, kwartalne) Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio.

Uwaga! Bilety czasowe można nabyć również u konduktorów wewnątrz pojazdów, ale wyłącznie za gotówkę.

Ceny biletów jednorazowych:

2,20 zł | 4,40 zł - bilet 20-minutowy ważny 40 minut
2,80 zł | 5,60 zł - bilet 40-minutowy ważny 60 minut

UWAGA! W czasie Urodzin Łodzi (28-30 lipca) przejazdy są bezpłatne!

Pełna taryfa biletowa i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie internetowej MPK-Łódź.

Last modified on czwartek, 27 lipiec 2023 13:08
Login to post comments