Łódzkie Linie Turystyczne

Tramwaje i autobusy Łódzkich Linii Turystycznych kursują w porach określonych w rozkładach jazdy. Rozkłady dostępne są na wszystkich przystankach na trasie oraz w Internecie. Położenie części pojazdów można również śledzić na bieżąco za pośrednictwem GPS.

Historia Łódzkich Linii Turystycznych (ŁLT) sięga czerwca 2003 roku, gdy Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaproponował MPK-Łódź Sp. z o.o. uruchomienie wakacyjnej linii turystycznej obsługiwanej taborem historycznym.

Łódzkie Linie Turystyczne są propozycją na rodzinne spędzenie weekendu, poznanie miasta oraz spotkanie z zabytkowymi autobusami i tramwajami, które kilkadziesiąt lat temu królowały na ulicach Łodzi. Wszystko to w cenie zwykłego biletu komunikacji miejskiej!

Tramwajowa Linia Turystyczna w Łodzi (TLT) nie mogłaby istnieć bez konduktorów. Każdego roku od ponad dekady można ich spotkać na jednym z pomostów zabytkowego składu Konstal 5N+5ND. Na sentymentalną podróż tramwajem z początku lat 60. XX wieku wraz z nimi można wybrać się pomiędzy końcem czerwca, a początkiem września.