- Niewiele trzeba, żeby ocalić ślady po tramwaju kursującym w łódzkim getcie. Wystarczy zamontować pamiątkowe tabliczki - możemy przeczytać w Dzienniku Łódzkim.
MPK Łódź oraz Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zorganizowali pod koniec marca wspólny przejazd jednym z wagonów miejskiego przewoźnika. Chodzi o najnowszy, zmodernizowany tramwaj M8CN, który jest pierwowzorem do następnych remontów. To kolejny przykład współpracy pomiędzy spółką, a naszym stowarzyszeniem.
Upowszechniają wiedzę, alarmują o niszczeniu cennych budynków, a los zabytków naszego miasta nie jest im obojętny. Mowa o łodzianach, którzy pełnią rolę społecznych opiekunów zabytków. Na terenie Łodzi jest ich kilkunastu, ale pośród nich nie było do tej pory żadnej organizacji pozarządowej. To już jednak się zmieniło.
Spotkania członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi odbywają się zawsze w pierwszą pracującą środę miesiąca.
W roku 2026 będą to: 7 stycznia, 4 lutego, 4 marca, 1 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, 1 lipca, 5 sierpnia, 2 września, 7 października, 4 listopada, 2 grudnia.
Najbliższe spotkanie klubowe odbędzie się:
6 maja 2026 roku w Łódzkim Centrum Pozarządowym, ul. Pogonowskiego 34, o godz. 18:00
Uwaga! Od marca 2026 r. spotkania już nie odbywają się w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź!
W czasie comiesięcznych spotkań można dowiedzieć się o bieżącej działalności Klubu Miłośników Starych Tramwajów, a także wstąpić w szeregi naszego stowarzyszenia. Członkostwo w KMST umożliwia działanie przy różnych inicjatywach i projektach, które realizujemy w ciągu każdego roku.